Alergie

Je plemeno don sphynx vhodné pro alergiky????

Mnoho lidí se nás často ptá jak je to vlastně se sphynxem a alergií,že slyšeli,že kočička bez chlupů nemůže alergickému jedinci uškodit.

Toto tvrzení ovšem není úpně správné!Alergie jako taková,není na kočičí srst,ale na látky které se na srst nebo kůži dostaly.Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky,která je při péči o svou srst, roztírá po celém těle.

Každá chlupatá kočička se přes den čistí tím ,že si olizuje srst a na každém chlupu nechává svoje sliny.Následné vypadávání srsti rozšiřuje alergeny po celém prostoru v bytě.Srst může působit problémy i alergikům na prach a roztoče.

Kočičky plemene sphynx jsou bezsrsté což může být pro slabé alergiky řešením.Výhodou holé kočky je i to,že ji můžete častěji koupat,čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.

Pokud ovšem po koťátku těchto stvořeníček toužíte a jste alergik,nezoufejte!Je totiž důležité,aby si každý reakci na sphynxe vyzkoušel sám!!!Někdo totiž nezreaguje na sphynxe vůbec,někomu dokonce i pomáhají,ale někdo má příznaky kýchání a slzení očí.

Takže odpověď  na otázku jestli je plemeno don sphynx vhodné pro alergiky je ano i ne :-))